CO NAM ROBI SZKOŁA

Co robi nam szkoła czyli ZABÓJSTWO LUDZKIEJ KREATYWNOŚCI System szkolnictwa został intencjonalnie i tak precyzyjnie zorganizowany, by po kilku latach „nauki” z geniuszy zrobić odtwórcze i podporządkowane marionetki. Bo jak inaczej można by narzucić cokolwiek co nie jest godne, dobre i mądre silnym, świadomym siebie i samostanowiącym istotom . (Wystąpienie prof. Geroga Landa w TED-X dotyczące testów kreatywności zleconych przez NASA)

Testy profesora Georga Landa dla NASA pokazują, że system szkolnictwa niszczy genialną kreatywność z którą urodziliśmy się my i nasze dzieci.
TEDxTucson George Land The Failure Of Success https://www.youtube.com/watch?v=ZfKMq-rYtnc

Profesor George Land W 1968 r. George Land (wraz z Beth Jarman) przeprowadził badania naukowe w celu przetestowania kreatywności 1600 dzieci w wieku od 3 do 5 lat, które były objęte programem Head Start. Był to ten sam test kreatywności, który opracował dla NASA, aby dzięki niemu wybrać najbardziej innowacyjnych inżynierów i naukowców. Ocena działała tak dobrze, że postanowił wykonać ten test na dzieciach. Te same dzieci przetestował ponownie w wieku 10 lat i ponownie w wieku 15 lat (badanie podłużne). Test polegał na przeanalizowaniu problemu i opracowaniu innowacyjnych pomysłów.
Statystyki mówią same za siebie.
System edukacji działa – I TO JAK…

Turkusowa ®Evolucja = Evolucja Świadomości

My, ludzie, posiadamy pewną właściwość, która rozwinięta mogłaby z(R)Evolucjonizować życie planety oraz wszystkich zamieszkujących ją istot. Tą cechą jest SAMOŚWIADOMOŚĆ… CZŁOWIEK ŚWIADOMY ma rozwiniętą empatię, nie ma więc intencji, by kogokolwiek wykorzystać lub ranić. W momencie gdy „ja i moje” poszerzamy o „wy i wasze”, gdy podświadome czynimy Świadomym, wtedy stajemy przed możliwością w której strach i kontrolę możemy zastąpić fundamentalnymi wartościami – wzajemnością i prawdą. Pomimo, że w stresujących sytuacjach automatycznie uruchamia się w nas mechanizm lęku, zwierzęcy instynkt „walcz lub uciekaj”, wciąż możemy wybierać to co godne, dobre i mądre. W ten sposób osiągając pokój w naszych sercach, kończymy erę wojny w naszych głowach oraz walki i kłótnie w naszych rodzinach, czego efektem będzie życzliwość wobec innych ludzi, a jej naturalną konsekwencją zakończenie wojen pomiędzy narodami. Tak mikro odzwierciedli się w makro, dając możliwość globalnej zmiany – rozpoczęcia/zainicjowania Globalnej ®Evolucji Świadomości. Zmiana ta może mieć miejsce wyłącznie wtedy, gdy odważymy się otworzyć oczy i przestaniemy zaprzeczać prawdzie, wypierając ze świadomości to, z czym nie chcemy się zmierzyć, co trudno jest nam zaakceptować. Zacznijmy myśleć samodzielnie i weźmy pełną odpowiedzialność za bycie współtwórcami obecnej rzeczywistości. Współczesna tworzona przez nas cywilizacja, zaczyna nam zagrażać. Technologia nie idzie w parze z empatią, etyką i ekologią. Niszczymy to, co najcenniejsze – planetę i siebie nawzajem. Otwórzmy świadomość i swoje serca, zacznijmy działać. To już naprawdę najwyższa pora…

KTO JAK NIE MY I KIEDY JAK NIE TERAZ!