INTENCJA

Znamy powiedzenie „nie opowiadaj bajek”, a mimo to każdego dnia zawierzamy zmanipulowanej wersji rzeczywistości, prezentowanej nam w mediach głównego nurtu. Media niejednokrotnie wykorzystywane są jako narzędzie do sterowania ludzką świadomością. Zatajają prawdę, manipulują faktami, odciągają uwagę od tego, co naprawdę istotne. Pokazywane tam informacje często służą programowaniu naszej percepcji tak, byśmy bez głębszej refleksji myśleli, czuli, a co za tym idzie – reagowali w sposób przez nie wyreżyserowany.

Ci, którzy sprawują władzę, posługując się mediami, karmią nas żenująco płytką rozrywką. Nieustannie usypiają nasze zdrowomyślnie. Wykorzystując łatwowierność, za plecami łamią konstytucyjne prawa. Bawią się nami jak pies szmacianą zabawką.

Umysł ludzki daje się łatwo zmanipulować. Każda nowa informacja, szczególnie płynąca od wybranych przez media „autorytetów i ekspertów”, bywa przez nas bezkrytycznie akceptowana, stając się czymś, co nazywamy „moją opinią”. Prawda jest jednak taka, że jeśli nie prowadzimy samodzielnych studiów, korzystając z różnych, niezależnych źródeł informacji, tzw. „moja opinia” nie jest „moja”…

Poddani nieustannemu bombardowaniu informacjami, zmęczeni ich natłokiem, przebodźcowani, straciliśmy kontakt z samymi sobą – z fundamentalnym, wewnętrznym poczuciem mocy. Ze swoim sercem, sumieniem – człowieczeństwem.

Intencją powstania tego projektu jest ujawnienie ukrywanych przed nami informacji, niezależnie od tego, jak bardzo okażą się trudne lub niewygodne do przyjęcia oraz zainspirowanie kreatywnych, odważnych ludzi do współdziałania na rzecz suwerenności, wolności i prawdy.